USB 2.0 اما سریع تر - نگاهی به نسخه های جدید هارددیسک های کینگ مکس با فن آوری Tu

بعد از عرضه موفق هارددیسک KE-71 از سوی شرکت کینگ مکس که اولین هارد دیسک 2.5 اینچی این شرکت با بهره مندی از استاندارد USB 3.0 بود، این شرکت به تازگی مدلی جدید و بهینه شده از نمونه های UBS 2.0 را با ایجاد تغییراتی روانه بازار ساخته است. از جمله خصوصیات این هارددیسک جدید، تغییر ظاهر، توانای سرعتی بالاتر و قیمت به مراتب اقتصادی تر است. کینگ مکس با ارائه این مدل جدید قصد حضور پر رنگ تر در رده هارددیسک های USB 2.0 را دارد. این مدل جدید KE-92 نام دارد و در سه حجم 320، 500و 640 گیگابایتی تولید شده است.
تفاوت اصلی این هارد با نمونه های قبلی و کالاهایی که شرکت ها تولید کننده دیگر در بازار موجود دارند، بهره مندی از فن آوری خاص Turbo Switch UI است. این فن آوری به هارد دیسک کمک می کند که بصورت خودکار بین دو حالت ارتباطی و انتقال اطلاعات معمولی و Turbo هماهنگی برقرار می کند. در این سوئیچینگ خودکار، بسته به نوع اطلاعات، خصوصیات و پرتوکل انتقالی USB و توان درگاه، در شرایطی خاص اطلاعات با سرعتی بیشتر جابجا می شوند. ادامه این وضعیت بصورت مداوم وجود ندارد و در بعضی شرایط انتقال اطلاعات با سرعت استاندارد صورت می پذیرد. در این فن آوری، کینگ مکس امکان سوئسچینگ خودکار و بهینه بین این دو حالت را فراهم کرده است و بدین ترتیب از نهایت ظرفیت سرعتی کمال استفاده شده است. نتیجه اینکه این هارددیسک ها نسبت به نمونه های دیگر از 15 تا 25 درصد سرعت نوشتن و 15 تا 35 درصد سرعت خواندن بیشتری برخوردار هستند. این در حالی است که این دیسک ها از درگاه استاندارد USB 2.0 استفاده می کنند. هارد دیسک های قرار گرفته در این جعبه های زیبا نیز از نوع SATA 2 هستند که نرخ انتقال اطلاعاتی معادل 3 Gbps دارند.
 

 

کینگ مکس ظاهر این رده از محصولات خود را نیز تغییر داده و با اندک تفاوتی به نمونه های USB 3.0 خود شبیه کرده است. وزن این دیسک ها نیز کاهش یافته و به 170 گرم رسیده است. استفاده از فن آری پیچ های غلطکی، کمک کرده است تا این هارد دیسک ها، از بالاترین مقاومت در برابر تکان های شدید و ضربه خوردگی برخوردار باشند. در این فن آوری از اتصال های ظریف و خاص بین صفحه هارددیسک و فریم بدنه خارجی استفاده شده است که بصورت غلطک های لرزان و از جنس پلاستیک ساخته شده است تا تکان های شدید زمان حمل یا جابجایی را تحمل کند. از سویی بدنه براق این محصول به نوعی ساخته شده است که در برابر خط افتادن و خراش های های کوچک مقاومت کرده ظاهر براق و زیبای خود را تا حد امکان حفظ می نماید.
کینگ مکس از دید نرم افزاری نیز مثل قبل تدابیری را برای بهینه کردن امنیت و مدیریت نحوه تراکنش اطلاعات اندیشیده است و احتمال اینکه این هارد دیسک ها در شرایط عادی دچار نفوز فایل های نا خواسته و ویروس ها شوند تقریبا محال است.
کینگ مکس این هارد دیسک های جدید را جایگزین مدل های قدیمی تر کرده است و بیشترین تمرکز خود را روی افزایش سرعت معطوف کرده است. کینگ مکس در بسته این هارد دیسک ها یک عدد کابل دو انشعاب USB 2.0 و یک عدد کیف محافظ چرمی تعبیه کرده است که ظاهری لوکس و قابل قبول دارد. کینگ مکس بدنه های جدید را در دو رنگ مشکی و سفید تولید نموده است که نمونه سفید رنگ آن در تعداد محدود تولید شده است. کینگ مکس به زودی نمونه های 1TB از این مدل سریعتر را روانه بازار خواهد کرد تا فن آوری جدید Turbo Switch UI خود را به طرفداران هادردیسک های حجیم نیز عرضه کند.

مشخصات:
ابعاد: 124x84x18 میلی متر
ظرفیت: 320GB / 500GB / 640GB
پشتیبانی از استاندارد USB 2.0
پشتیبانی از Windows 7

نقاط قوت:
طراحی زیبا و بدنه ضد خش
ضد ضربه با محافظت بالا
نرم افزارهای رایگان و کاربردی

نقات ضعف:
نداشتن ضرفیت 1 ترابایتی

/ 0 نظر / 12 بازدید