تجربه بالاترین توان گرافیکی بر روی جدیدترین پیکره بندی AMD

به تازگی شرکت گیگابایت مادربردی با پیکره بندی AMD تولید کرده است که می تواند یک محصول ایده آل برای کاربران این پیکره بندی به شمار رود. در ساخت این مادربرد که GA-890GPA-UD3H نام دارد از جدیدترین و برترین فن آوری های حال حاضر استفاده شده است که می تواند پاسخگوی تمامی نیازهای کاربران باشد.
این مادربرد از پردازنده های شش هسته ای AMD پشتیبانی می کند و قادر به آزاد سازی هر شش هسته آنها نیز است. به این معنی که بسیاری از مادربردها از پردازنده های شش هسته ای پشتیبانی می کنند اما فقط توانایی فعال سازی چهار هسته از شش هسته آنها را دارند و دو هسته دیگر به صورت پنهان باقی می مانند. اما تعدادی از مادربردهای گیگابایت، از جمله GA-890GPA-UD3H، توانایی فعال کردن دو هسته پنهان را نیز دارند و به این ترتیب کارایی سیستم را به میزان چشم گیری افزایش می دهند. در حال حاضر پردازنده های AMD Phenom II X6 جزو پردازنده های شش هسته ای موجود در بازار به شمار می روند که ترکیب آنها با چنین مادربرد قدرتمندی، کارایی فوق العاده ای را به ارمغان خواهد آورد. در نام این مادربرد حروف GP به چشم می خورد که نشان دهنده وجود تراشه گرافیکی مجتمع بر روی این محصول است. شرکت گیگابایت تا کنون از تراشه های ATI Radeon HD 4200 و 4250 بر روی مادربردهای خود استفاده می کرده است اما این مادربرد مجهز به تراشه ATI Radeon HD 4290 (DirectX 10.1) است. توانایی این تراشه تقریبا 20 درصد بیشتر از نمونه های قبلی است و از خروجی های HDMI، DVI و D-Sub پشتیبانی می کند.

 

از این رو این محصول می تواند بسیاری از نیازهای گرافیکی کاربران را برطرف سازد. البته این تمام توانایی گرافیکی این مادربرد نیست. GA-890GPA-UD3H مجهز به دو اسلات PCI Express 2.0 x16 است که می توان آنها را در پیکره بندی CrossFireX مورد استفاده قرار داد. همچنین می توان کارت های گرافیکی شرکت ATI را به تراشه گرافیکی مجتمع این مادربرد در کنار یکدیگر و در قالب فن آوری Hybrid CrossFireX مورد استفاده قرار داد. به علاوه، این مادربرد بر پایه حافظه سایدپورت 128 مگابایتی DDR3 تولید شده است که راه کاری برای افزایش 10 تا 15 درصدی توانایی گرافیکی سیستم به شمار می رود. برای اثبات توان بالای گرافیکی این مادربرد اشاره به این نکته کافی است، که در تست های نرم افزار 3DMark 06 امتیاز بیش از 3300 را کسب کرده است. پشتیبانی از فن آوری ATI Hybrid Graphics را نیز به تمامی این امکانات اضافه کنید. این فن آوری شامل ATI Hybrid CrossFireX، ATI SurroundView، و ATI PowerPlay است که همگی فن آوری های انحصاری ATI به شمار می روند و هر کدام به نوعی توانایی گرافیکی سیستم را افزایش می دهند. از نظر سرعت حافظه نیز این مادربرد یک محصول سطح بالا به شمار می رود و از حافظه های DDR3 1866+ به صورت دو کاناله پشتیبانی می کند.

مادربرد GA-890GPA-UD3H همچنین مجهز به فن آوری 333 گیگابایت است. این فن آوری انحصاری متشکل از سه ویژگی SATA3، USB 3.0 و 3x USB Power است. به واسطه چیپ ست AMD SB850، این مادربرد به صورت ذاتی از شش در گاه SATA3 با سرعت 6Gbps پشتیبانی می کند که سرعت فوق العاده ای در انتقال داده ها به شمار می رود. به علاوه، این درگاه ها از RAID 0, 1, 5, 10 پشتیبانی می کنند. نکته قابل توجه این است که در این حالت سرعت انتقال داده ها چهار برابر نسل قبل خواهد بود که این نکته برای کاربرانی که نیاز به ذخیره سازی حجم زیادی از اطلاعات دارند بسیار کارآمد و کلیدی خواهد بود. درگاه USB 3.0 نیز توان انتقال اطلاعات با سرعت 5Gbps را دارد که ده برابر سرعت انتقال داده در درگاه USB 2.0 است. علاوه بر این، درگاه های USB این مادربرد مجهز به فن آوری 3x USB Power هستند که توانایی انتقال توان بیشتری به ابزارهای USB را دارند. یکی از زیر شاخه های این فن آوری هم ویژگی On/Off Charge است. به واسطه این ویژگی کاربر می تواند حتی در هنگامی که رایانه کاملا خاموش است، ابزارهای iPhone، iPad و iPod Touch خود را از طریق درگاه USB شارژ کند. همچنین سرعت شارژ در این حالت بیشتر نیز خواهد بود. این مادربرد همچنین مجهز به صدای دالبی است که ترکیب این صدای فراگیر با خروجی تصویر HDMI می تواند یک سینمای خانگی با کیفیت را در اختیار کاربران قرار دهد. از دیگر فن آوری های به کار رفته در ساخت این مادربرد می توان به Ultra Durable 3 Classic، Easy Energy Saver، Easy Tune 6 و AMD OverDrive اشاره کرد. این مادربرد یک محصول کاملا دوست دار محیط زیست است و به نسبت توانایی بالایی که دارد انرژی بسیار کمی مصرف می کند.

www.avajang.com

/ 0 نظر / 11 بازدید