برای استقبال از اینتل آماده شوید - معرفی مادربرد H55M-USB3 از گیگابایت

پس از ورود نسل جدید تراشه های اینتل یعنی تراشه های سوکت 1156 ، همه چیز تا حد زیادی متحول شد . این مادربردها مجهز به سوکت 1156 با پشتیبانی از پردازنده های جدید و قدرتمند corei5 سری 5 و core i7 سری 8 شرکت اینتل، به یکباره توان پردازش رایانه های شخصی را تا حد قابل توجهی بهبود بخشیدند. گیگابایت نیز در این میان از توسعه فن آوری جدید اینتل باز نماند و با عرضه بیش از هشت مدل مادربرد برای کاربران مختلف و در سه رده کاربری متفاوت این فن آوری را در دسترس متقاضیان قرار داد. هر چند این نسل از مادربردها و تراشه های اینتل به دلیل تغییرات بنیادین در ساختارشان قادر به بهره گیری از تراشه گرافیکی مجتمع نبودند و این مشکل در تراشه های سری H55 و H57 برطرف شد. این مادربردها از پردازنده های Core i3 و Core i5 شرکت اینتل پشتیبانی می کنند. مادربردH55M-USB3 شرکت گیگابایت هم که از چیپست H55 بهره می برد به تازگی وارد بازار شده و در همین مدت کوتاه موفقیت های بسیاری را از آن خود کرده است.اولین و مهمترین نکته درباره مادربردهای H55 و H57 قابلیت جدیدی است که برای پشتیبانی از توانایی پردازش گرافیکی پردازنده های Core i3 و Core i5سری 6xx شرکت اینتل در نظر گرفته شده است. مادربرد H55-USB3
نیز مانند دیگر محصولات این شرکت با بهره گیری از لایه دو انسی مس و خازن های جامد ژاپنی از دمای پایین ، عمر بالا و مصرف کم برخوردار است.  H55M-USB3 از یک اسلات PCI Express 2.0 16X و سه اسلات PCI Express استاندارد برخوردار است و از حالت Crossfire برای به کارگیری چند کارت گرافیک ATI پشتیبانی می کند ، این در حالی است که قابلیت پشتیبانی از حالت SLI برای این مادربرد در نظر گرفته نشده است.
 
پردازنده های سوکت 1156 نیز مانند پردازنده های سوکت 1366 از کنترل کننده های حافظه درونی استفاده می کنند و بر خلاف دیگر پردازنده های اینتل که از کنترل کننده های خارجی مستقر در پل شمالی تراشه مادربرد بهره می برند، کارآیی بالاتری را از خود نشان داده اند. مضافا اینکه در این حالت به دلیل یکپارچه بودن کنترل کننده حافظه با پردازشگر و در واقع مستقل بودن آن از مادربرد ، در آینده می توانید با ارتقاء پردازشگر خود مقدار و نوع حافظه قابل پشتیبانی توسط رایانه خود را نیز ارتقاء دهید. در حال حاضر کنترل کننده هایی که با پردازشگرهای سوکت 1156 قابل به کارگیری هستند ، توانایی پشتیبانی از حافظه های DDR3 تا سقف 1333MHz و در حالت دو کاناله را دارا هستند.

امکاناتی که به صورت آنبرد بر روی این مادربردها تعبیه شده ، شامل 7 درگاه SATA ، 12 درگاه USB 2.0 و 6 اسلات PCI Express X1 می باشد .
در قسمت تنظیمات BIOS این مادربرد امکانات زیادی برای اورکلاک کردن موجود است که همین مورد نیز از برتری های این مدل به شمار می آید. از دیگر برتری های این مدل و ویژگی های شایان ذکر آن می توان ، برخورداری از 2 درگاه پر سرعت USB 3.0 است که برای انتقال اطلاعات در حجم های بالا کاربرد دارد . سرعت انتقال داده از طریق این درگاه تا 10 برابر سریعتر از درگاه USB 2.0 می باشد و تا سقف 5Gb/s ارتقا یافته است. این درگاه همچنین قابلیت پشتیبانی از نسل قبلی USB را نیز دارد و به این ترتیب با خرید آن نیازهای امروز و فردای خود را در جهت انتقال داده ها بر آورده خواهید ساخت. اگر از نزدیک این مادربرد را مشاهده کنید قطعا متوجه وجود یک درگاه HDMI و یک درگاه DisplayPort نیز خواهید شد که همین امر از مزایای بسیار مهم این محصول محسوب می شود. با توجه به پیشرفت روز افزون محصولات الکترونیکی و نیازهای کاربران خانگی برای مشاهده تصاویر بزرگ و پهنای باند بیشتر برای گرافیک ، برخورداری از این دو درگاه به شما اطمینان خاطر بیشتری برای خرید آن می دهد. 2 درگاه IEEE1394 نیز امکانات فراوانی را به جهت استفاده از وسایل جانبی مانند دوربین های خانگی و لوازم پر سرعت دیگر در اختیار کاربر قرار می دهند. پشتیبانی از فن آوری منحصر به فرد DualBios شرکت گیگابایت برای جلوگیری از بروز مشکل برای این بخش بشیار حیاتی و مهم سیستم از دیگر موارد قابل ذکر در مورد این مادربرد می باشد. با استفاده از این فن آوری ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد اطلاعات حیاتی که بر روی BIOS ذخیره می شوند نیست . چرا که سیستم شما به صورت خودکار هر گونه آسیب و خدچه ی احتمالی را بر طرف و به راحتی و بدون نیاز به دخالت کاربر پوشش می دهد.

این مادربرد با برخورداری از معماری جدید شرکت اینتل و تراشه H55 و پشتیبانی از پردازنده های جدید اینتل به شما امکان می دهد تا برای ارتقاء سیستم خود به طور کامل وابسته به مادربرد نباشید و این خود می تواند یک امتیاز بزرگ برای این مادربرد و البته نسل بعدی رایانه های خانگی قلمداد شود.
www.avajang.com

/ 0 نظر / 16 بازدید