دنیای گوگل

دو دانشجوی دکترای دانشگاه stanford، یعنی «لری پیج» و «سرجی برین»، گوگل را در سال 1998 تاسیس کردند. این شرکت خصوصی در ماه جون 1999 رسما با سرمایه تاسیس 25 میلیون دلار معرفی شد. بعد از آن بود که ایده‌ها و نوآوری‌های این دو جوان باعث شد اکنون شرکت گوگل به یکی از بهترین شرکت‌های اینترنتی و نرم‌افزار تبدیل شود.

البته اشخاص دیگری نیز در رشد و توسعه آن سهیم هستند: دکتر «اریک ای. اشمیت» رییس‌کل و رییس هیأت‌مدیره، «لری پیج» کمک مؤسس و رییس، در بخش محصولات، »سرگی برین» کمک مؤسس و رییس در بخش تکنولوژی، «جورج ریس» رییس مالی شرکت، «امید کردستانی» معاون رییس توسعه تجاری و فروش، «وینی روسینگ» معاون رییس در بخش مهندسی، «سیندی مک کفری» معاون رییس در بخش ارتباطات، «جوان بردی» معاون رییس در بخش خدمات جست‌وجو، «تیم آرمسترونگ» معاون رییس در بخش فروش آگهی، «کریگ سیلور اشتاین» مدیر تکنولوژی.

در حال حاضر تعداد محصولات گوگل به 131 برنامه رسیده که در دسته‌بندی‌های مختلف به کاربران عرضه شده است:


Desktop products
Standalone applications
Desktop extensions
Mobile products
Online mobile products
Downloadable mobile products
Web products
Advertising
Communication & Publishing
Development
Mapping
Search
Statistics
Hardware products
Other products

 

گوگل بر گرفته شده از کلمه Googol که به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است که توسط «میلتون سیروتا» پسر خواهر «ادوارد کاسنر» ریاضیدان آمریکایی اختراع شده ‌است.

استفاده از این کلمه در واقع نوعی شعار است و گوگل قصد دارد تا سرویس‌ها، اهداف خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد و تابحال نیز دیده‌ایم که با شعار خود همراهند و هدف خود را دنبال می‌کنند، بطوری که امروز شرکت گوگل در سال 2007 با 6.500 پرسنل در مقام اول لیست «فورچون» قرار گرفت.

در این لیست نام‌های آشنایی دیده می‌شود: در این لیست، گوگل مقام اول را به خود اختصاص داده است و موقعیت شرکت‌های یاهو و مایکروسافت با اختلافی قابل توجه، رده 44 و 50 است. جالب است بدانید فورچون یک لیست از 100 شرکت برتر که در محل کار اسباب آسایش و رفاه کارکنانشان را به وجود می‌آورند را منتشر کرده است و در آن میزان رشد گوگل از دیگر شرکت‌ها بیشتر بوده است.

 

لازم است کمی با محیط کاری گوگل و گوگلی‌ها آشنا شویم، اما قبل از هر چیز خودتان را آماده کنید برای یک افسردگی کامل و برای از بین بردن آن به خود تلقین کنید که شرکت شما هم کاملا مشابه و بهتر از گوگل وسایل رفاه برایتان آماده کرده و در حال حاضر از آن لذت می‌برید.!!

رشد و شکوفایی گوگل به گونه‌ای بوده است که توانسته انسان‌های روی زمین را به آسمان متصل کند و از آسمان به زمین خیره شوند، گوگل با نرم‌افزار گوگل ارث توانست خیره شدن از آسمان به زمین را به کاربران خود یاد دهد و اکنون به کاربران خود آموخته که چگونه از زمین به آسمان نگاه کنند. گوگل در نسخه جدید برنامه گوگل ارث خود قسمتی را برای مشاهده آسمان‌ها و ستارگان اختصاص داده است. گوگل در این سرویس خود از بیش از یک میلیون عکس با کیفیت شامل عکس‌های تلسکوپ فضایی هابل نیز استفاده کرده است.

برای کار با سرویس آسمان گوگل ابتدا باید نسخه جدید برنامه گوگل ارث را نصب کنید. متأسفانه کشور ایران مشمول تحریم گوگل است، و به شما اجازه دانلود این برنامه داده نمی‌شود اما شما می‌توانید از طریق لینک زیر این برنامه را دانلود کنید:

http://www.4shared.com/file/22591929/251ae12f/google_earth.html

 

دفترچه یادداشت گوگلی

Google notebook یکی از محصولات گوگل است. همانطور که از اسم این محصول پیداست، این سرویس ابزاری برای ذخیره کردن آنلاین اطلاعات است. هر کاربر اینترنتی در حین وب‌گردی روزانه صفحات متعددی را در هارد خود ذخیره می‌کند تا بعدا در فرصت مناسب بخواند و برای همیشه آنها داشته باشد.حالا، گوگل با سرویس تازه‌اش کاربران را تشویق می‌کند که به جای ذخیره کردن اطلاعات روی هارد سیستمشان، آنها را روی هاردهای مطمئن‌تر گوگل، ذخیره کنند.

گوگل با کمک به پزشکان جان آدم‌ها را می‌خرد

دکتر «تاد میشل»، پزشک بیمارستانی در آمریکا، وقتی یک خانواده شش نفره را ویزیت می‌کرد که مبتلا به تهوع و استفراغ و اسهال شده بودند، در ابتدا به چیزی جز مسمومیت غذایی ساده فکر نمی‌کرد، ولی وقتی از آنها شرح حال گرفت و متوجه شد غذایی استفاده کرده‌اند که در آن از یک نوع قارچ وحشی استفاده شده، متوجه وخامت اوضاع شد. آنها احتمال داشت نوعی قارچ خورده باشند که باعث آسیب شدید کبد و کلیه و نهایتا مرگ آنها شود. اعضای خانواده 17 تا 83 سال سن داشتند، در آمریکا پادزهری برای این نوع قارچ وجود نداشت و یا دست‌کم سازمان غذا و داروی آمریکا FDA آن را تأیید نکرده بود.

هر ساله مسمومیت با قارچ 400 نفر را به بیمارستان‌های کالیفرنیا می‌فرستد ولی این نخستین مورد مسمومیت قارچی بود که دکتر «تاد میشل» با آن روبرو می‌شد. با وجود وخامت اوضاع بیماران وی به معجزه در پزشکی اعتقاد داشت، نخست باید مطمئن می‌شد که آنها واقعا با قارچ مسموم شده‌اند، چند برابر شدن سطح آنزیم‌های کبدی خون در عرض چند ساعت، تشخیص را تأیید کرد. مسمومیت این خانواده با قارچی به نام Amanita phalloides صورت گرفته بود. دکتر دست به دامان گوگل و سرویس گوگل اسکولار شد و دنبال پادزهری برای این نوع قارچ گشت، تا اینکه مقاله‌ای را پیدا کرد که در آن نوشته شده بود عصاره نوعی گیاه وحشی بیابانی می‌تواند در این نوع مسمومیت نقش محافظتی داشته باشد.

در واقع استفاده از عصاره این گیاه نوعی درمان سنتی بود و در مطالعه‌ای که در سال 1970 انجام شده بود، تأثیر این ماده به اثبات رسیده بود. شرح ماجرای کوشش دکتر «تاد میشل» بسیار طولانی است، کارها اصلا آسان نبود. ابتدا باید عصاره گیاه را به اروپا سفارش می‌داد و دشوارتر از آن باید راهی برای غلبه بر قوانین سخت‌گیرانه FDA پیدا می‌کرد که راه ورود داروهای تأیید نشده را به آمریکا می‌بست. اما این پزشک توانست بر همه این مواع غلبه کند و در نهایت باعث نجات جان اعضای خانواده شود

/ 0 نظر / 40 بازدید