گیگابایت USB 3.0 و SATA 6Gbps را به پلتفرم های AMD آورد

گیگابایت فن آوری 333 خود را که عبارت است از پشتیبانی از USB 3.0، SATA3 (6 گیگابایت بر ثانیه) و افزایش توان برق رسانی درگاه USB به میزان سه برابر است را به پلتفرم های AMD آورد. همچنین برق 2+8 فاز، نسل سوم طراحی با طول عمر بالا (Ultra Durable 3) و بهینه ساز مصرف انرژی آسان (Easy Energy Saver) را بر روی مادربردهای بر پایه چیپ ست های سری AMD700 بکار گرفته است که این مدل ها عبارت است از GA-790FXTA-UD5, GA-790XTA-UD4 و GA-770TA-UD3.

به گفته هنری کائو، نایب رییس بخش تجارت مادربرد شرکت گیگابایت، این شرکت با توسعه دادن فن آوری های شتابدهی مجتمع 333 به پلتفرم AMD، قصد ارائه مزیت سرعت بیشتر تبادل و ذخیره سازی اطلاعات به طیف وسیع تری از خریداران را دارد. گیگابایت به عنوان شرکتی نوآور در زمینه ساخت مادربرد، این بار نیز جدیدترین فن آوری ها را برای مصرف کنندگان عرضه کرده است. با به کار گیری توانایی های نسل بعدی فن آوری های ذخیره سازی اطلاعات مانند USB 3.0، SATA 3.0 و افزایش توان برق رسانی درگاه USB به میزان سه برابر که جزو فن آوری های انحصاری گیگابایت است، بهره مندی ار توان سیستم های آینده، امروز امکان پذیر شده است.

مادربرد های GA-790FXTA-UD5، GA-790XTA-UD4 و GA-770TA-UD3 از گیگابایت که همگی به سوکت AM3 شرکت AMD مجهز هستند، با پشتیبانی از جدیدترین پردازنده های Phenom II\Athlon II با فن آوری ساخت 45 نانومتر و گذرگاه HyperTransport 3.0 به اضافه کنترلر حافظه DDR III مجتمع، به کاربران این امکان را داده است که پا را از حد سیستم های استاندارد فراتر بگذارند. این سه مدل مادربرد جدید، با بهره مندی از بالاترین سطوح مهندسی، دارای حد اکثر پایداری هستند که این ویژگی به کمک مدار تغذیه با طراحی VRM، 2+8 فاز میسر شده است و به مادربرد این توانایی را می دهد که بتواند نیاز پردازنده به برق 140 وات را به راحتی تامین کند. گیگابایت همچنین برخورداری از مزایای بهینه ساز مصرف انرژی توسعه یافته را به کمک فن آوری بهینه ساز مصرف انرژی آسان (Easy Energy Saver)، امکان پذیر ساخته است. به واسطه طراحی یک نرم افزار پیشرفته، فن آوری بهینه ساز مصرف انرژی آسان گیگابایت (Easy Energy Saver) می تواند توان پردازنده را به نسبت بار کاری و به صورت پویا تنظیم کند تا در نهایت میزان توان کافی برای اجرای عملیات پردازش، تامین شود.
 

 

پشتیبانی از USB 3.0
مادربردهای GA-790FXTA-UD5، GA-790XTA-UD4 و GA-770TA-UD3 شرکت گیگابایت، به وسیله تراشه NEC UPD720200 که کار کنترل درگاه USB را به عهده دارد، از جدیدترین و سریع ترین نسل این درگاه یعنی USB 3.0 پشتیبانی می کند. با بیشینه نرخ تبادل اطلاعاتی برابر با 5 گیگابیت در ثانیه، کاربران قادر خواهند بود با ده برابر سرعت استاندارد USB 2.0، از این درگاه استفاده کنند. به اضافه، سازگاری با نسل قبلی این درگاه یعنی USB2.0، برای کسانی که از دستگاه های بر پایه نسل فعلی و پیشین این درگاه استفاده می کنند، گزینه با ارزشی است. همچنین پردازنده NEC که کار پشتیبانی از درگاه پرسرعت USB 3.0 را بر عهده دارد، از قابلیت های جدیدی برای مدیریت توان مصرفی استفاده می کند که افزایش حد اکثر توان گذرگاه USB را سبب می شود و در نتیجه شدت جریانی بهینه تر و منطبق بر نیازهای دستگاه های پرمصرف را تامین می کند.

بهره مند از SATA3
امکان دیگری که بصورت مجتمع بر روی مادربردهای نام برده تعبیه شده است، بهره مندی از استاندارد جدید SATA3 است. این امکان به کمک استفاده از یک تراشه کنترل کننده Marvell 88SE9128 حاصل شده است و نرخ انتقال اطلاعات از طریق این استاندارد را تا دو برابر یعنی 6 گیگابیت در ثانیه افزایش داده است. در حالتی که کاربران از پیکره بندی RAID0 استفاده کنند، دو درگاه SATA3 تعبیه شده بر روی مادربردهای سری 700A گیگابایت قادر خواهند بود سرعت انتقال اطلاعات را تا 4 برابر افزایش دهند که بسیار تاثیرگذار و سودمند است. مزیت دیگر استفاده از تراشه Marvell 88SE9128 آن است که این میکروچیپ هوشمند قادر است خود به تنهایی تمام پردازش های لازم برای مدیریت پیکره بندی RAID را انجام داده و بدین وسیله بار کاری CPU را کاهش دهد.

توانمند در تغذیه
3X USB Power Boost امکانی خاص و متمایز از گیگابایت است که باعث افزایش توان برق رسانی از طریق درگاه USB تا سه برابر حالت استاندار شده است. در درگاه های USB 3.0 استفاده شده بر روی این سری از مادربردها، جریانی برابر 2700 میلی آمپر قابل دسترسی است که سه برابر میزان استاندارد 900 میلی آمپر است. طراحی منحصر بفرد مدار تغذیه USB گیگابایت به گونه ای است که افزایش جریان بدون تاثیر بر روی میزان ولتاژ انجام می پذیرد و بدین ترتیب قطعات متصل از طریق این درگاه می توانند در امنیت کامل به کار خود ادامه دهند.

www.avajang.com

/ 0 نظر / 17 بازدید