گیگابایت و عدد مقدس - گیگابایت مادربردهای سری UD7 را به بازار عرضه کرد

تلاش گیگابایت برای تسخیر دل کاربران حرفه ای و علاقه مندان به بازی های رایانه ای و اورکلاکینگ، تلاشی بی وقفه است. هفته گذشته گیگابایت از تولد سری جدیدی از مادربردهای خود با نام سری UD7 خبر داد. این سری از مادربردهای گیگابایت برای دستیابی به حداکثر توانایی، به کمک پیشرفته ترین فن آوری ساخت مادربرد و بهترین قطعات موجود در بازار طراحی و ساخته شده اند. گیگابایت علاقه مندان به بازی های رایانه ای و اورکلاکرها را مخاطب و مشتری این نسل از محصولات خود می داند. شناسایی مادربردهای سری UD7 گیگابایت کار سختی نخواهد بود. مدل هایی که دارای پسوند UD7 در مدل خود هستند، مادربردهایی از این سری خواهند بود. در حال حاضر گیگابایت دو مدل ماردربرد X58A-UD7‌و P55A-UD7 را از این سری تولید و روانه بازار کرده است.
مادربردهای سری UD7 تماما با مدار تغذیه 24 فاز طراحی و عرضه خواهند شد. بهره گیری از این مدار تغذیه که گیگابایت برای اولین بار در جهان با ارائه مادربرد P55-UD6 آن را معرفی کرد، بهترین شرایط کاری ممکن را در اختیار پردازنده شما قرار می دهد. پردازش پایدارتر، مدار تغذیه خنک تر، اورکلاکینگ بهتر و طول عمر بیشتر از فواید استفاده از 24 فاز تغذیه مجزا هستند. هنگام استفاده از پردازنده های گران قیمت که در اوج بار کاری توان بالایی را مصرف می کنند، فاز بیشتر مدار تغذیه نقشی حیاطی در پردازش بهتر و پایداری بیشتر ایفا می کند. از آن جایی که گیگابایت این سری از مادربردها را برای مصرف کنندگان حرفه ای و تمام عیار بازار رایانه های شخصی طراحی کرده، تاکید زیادی در طراحی مدار تغذیه این مادربردها داشته است.

 
Gigabyte GA-X58A-UD7

گیگابایت برای علاقه مندان به بازی های رایانه ای و کاربرانی که قصد استفاده از دو یا سه کارت گرافیک بر روی مادربرد خود را دارند، امکانی فوق العاده فراهم کرده است. همانطور که می دانید، چیپست X58 بصورت ذاتی توانایی پشتیبانی از فن آوری های SLI و CrossfireX را با پهنای باند کامل 16x دارد. اما چیپست های P55 فاقد این توانایی هستند و هنگام استفاده از دو کارت گرافیک، پهنای شکاف دوم را به 8x تقلیل می دهند. در مادربرد P55A-UD7 که از سری مادربردهای UD7 گیگابایت است، مهندسین این شرکت از یک تراشه اختصاصی PLX جهت مدیریت شکاف های PCI express 2.0‌استفاده کرده اند تا به کاربران امکان می دهد که از دو درگاه اصلی خود، با پهنای باند کامل 16x بهره ببرند و بدین ترتیب از نهایت توان کارت های گرافیک قدرتمند و گران قیمت خود، تا آخرین ذره استفاده کنند. هر دو مادربرد این سری را می توان برای استفاده در پیکره بندی سه کاناله SLI و ‍CrossfireX نیز استفاده کرد. بدین ترتیب اگر حتی سخت گیر ترین و پر توقع ترین بازی کننده با رایانه های شخصی باشید، باز هم UD7 ها همگام شما خواهند بود.
UD7 ها از نسل جدید فن آوری های انتقال اطلاعات با بهترین کیفیت و سرعت ممکن پشتیبانی می کنند. گیگابایت پشتیانی کامل از استاندارد USB 3.0 را به کمک تراشه ای NEC تضمین کرده است. این تراشه ها پهنای باند کامل 5Gbps را با کمترین نرخ تاخیر برای دو درگاه اختصاصی USB 3.0 فراهم آورده اند. در کنار این امکان جالب، گیگابایت از یک تراشه اختصاصی شرکت Marvell، برای پشتیبانی کامل از درگاه های SATA 3 استفاده نموده است. نرخ انتقال اطلاعات با سرعتی تا دو برابر USB 2.0‌و تا میزان 6Gbps‌از امکانات این درگاه های جدید هستند. تمامی درگاه های USB موجود بر روی این مادربردها از فن آوری انحصاری USB Power 3X بهره می برند که نرخ جریان عبوری از طریق درگاه USB‌را تا سه برابر افزایش داده و پشتیبانی از هیچ قطعه خارجی را بی پاسخ نخواهند گذاشت.

 
Gigabyte UD7

 

گیگابایت برای اورکلاکرها، امکاناتی ویژه تدارک دیده است. سیستم خنک کننده انحصاری Hybrid Silent Pipe 2 از جمله این امکانات است که دمای مدارات تغذیه و پل های شمالی و جنوبی را تا 30 درصد پایین تر از حد استاندارد نگه می دارد. استفاده از این فن آوری در کنار استفاده از دو اونس مس در برد مدار چاپی این مادربردها و بهره گیری از فن آوری Ultra Durable 3، کمک کرده است تا UD7 ها خنک ترن انتخاب ها برای اورکلاکر ها باشند. گیگابایت برای راحتی و آسودگی خاطر اورکلاکرها، فرکانس پشتیبانی از حافظه ها را تا 2600 مگاهرتز بالا برده است تا آنها در به زانو در آوردن تراشه های نسل جدید اینتل، از هیچ امکانی بی بهره نباشند.
گیگابایت در کنار فن آوری های نام برده، کلکسیونی کامل از امکانات و فن‌آوری های نسل آینده را در مادربردهای سری UD7 خود گنجانده است. در واقع نمی توان امکان و فن آوری را یافت که این مادربردها از آن بی بهره باشند. بزودی دو مدل دیگر از مادربردهای این سری نیز معرفی خواهند شد که هنوز مشخص نشده است از کدام نسل و چیپست خواهند بود. به احتمال زیاد یکی از آنها باید با بهره از تراشه قدرتمند 790FX شرکت AMD ساخته شده باشد که طرفداران بسیاری دارد و محبوب ترین چیپست در میان کاربران حرفه ای محصولات AMD است

www.avajang.com

/ 0 نظر / 11 بازدید