گيگابايت جديدترين مادربردهاي خود را بر پايه چيپ‌ست‌هاي سري AMD 790FX معرفي كرد

طراحي شده بر پايه آخرين پلاتفورم AMD با كارايي بالا ِ شركت GIGABYTE UNITED INC., يكي از شركت‌هاي پشرو در توليد مادربردها و كارت‌هاي گرافيكي، امروز سري جديد مادربردهاي خود را با نام‌هاي GA-MA790FX-DQ6 و GA-MA790FX-DS5 بر پايه چيپ‌ست‌هاي با كارايي بالاي سري AMD 790FX معرفي كرد. اين مادربردهاي قادر هستند تا از نسل بعدي پردازنده‌هاي چهار هسته‌اي Phenom پشتيباني كرده و توانايي‌هاي اوركلاك بالا را در يك سيستم با قدرت پردازشي بي‌نظير در اختيار كاربران قرار دهند.

علاوه بر اين با استفاده از سوكت AM2+ و پشتيباني از پردازنده‌هاي AMD Phenom كه داراي مشخصاتي چون: كنترل كننده حافظه داخلي 1066 مگاهرتزي، گذرگاه HyperTransport 3.0 و واحد‌هاي مميز شناور 128 بيتي هستند، مادربردهاي سري 790FX از GIGABYTE يك سيستم با كارايي بالا را كه با پشتيباني از تكنولوژي CrossFire X توانايي اجراي جديدترين بازي‌ها را در بالاترين وضوح و بيشترين جزئيات دارا مي‌باشند در اختيار كاربران قرار مي‌دهند. مادربرد GA-MA790FX-DQ6 به چهار شكاف توسعه PCI Express 2.0 مجهز شده است كه مي‌توان دو كارت گرافيك را در حالت x16 و يا چهار كارت گرافيك را در حالت x8 بر روي آن مورد استفاده قرار داد. مادربرد GA-MA790FX-DS5 نيز دو درگاه PCI Express 2.0 x16 را براي استفاده همزمان از دو كارت گرافيك در اختيار كاربران قرار مي‌دهد. اين مادربردها قادر هستند تا با استفاده از دو يا چند كارت گرافيك به صورت همزمان توانايي پردازش تصاوير سه بعدي توسط سيستم را تا حد بسيار زيادي افزايش دهند. علاوه بر اين با استفاده از چهار كارت گرافيكي مي‌توان تا حداكثر 8 مانيتور جداگانه را به سيستم متصل كرده بر روي هر يك اطلاعات جداگانه‌اي را به نمايش درآورد. علاوه بر اين دو كنترل كننده شبكه گيگابيت كه از عملكرد گروه بندي نيز پشتيباني مي‌كنند به كاربر اجازه خواهند داد تا دو اتصال گيگابيت را به عنوان يك اتصال با پهناي باند دو گيگابيت پيكره بندي كرده و با استفاده از پهناي باند دوبرابر، داده‌ها را با سرعت بسيار بالا ارسال يا دريافت كند. در نهايت بار كاري بر روي پردازنده نيز كاهش خواهد يافت.

مادربردهاي سري GIGABYTE 790FX همچنين به تكنولوژي منحصر به فرد "طراحي با طول عمر بالا 2" نيز مجهز هستند. در اين تكنولوژي از خازن‌هاي حالت جامد با ESR پايين و طريقه اتصال SMD ( اتصال سطحي) در تمامي بخش‌‌هاي مادربرد استفاده شده‌ است. براي اطمينان از حداكثر ثبات و قابليت اطمينان سيستم و اطمينان يافتن از طول عمر بالاي قطعات، اين خازن‌ها از سازندگان كاملا معتبر ژاپني تهيه شده اند. بعلاوه اين مادربردهاي به MOSFET هاي با RDS(on) پايين نيز مجهز هستند كه حرارت كمتري را در زمان انجام عمل سوييچ توليد مي‌كند. به همين دليل فرآيند سوييچينگ سريعتر انجام خواهد شد. در نهايت مادربردهاي سري 790 از GIGABYTE از چوك‌هاي با هسته فريت كه داراي كيفيت بالاتري هستند استفاده مي‌كنند. اين چوك‌ها قادرند تا انرژي را براي مدت زمان طولاني تري نسبت به چوك‌هاي معمولي با هسته آهني در فركانس‌هاي بالا نگه داري كرده و تلفات توان هسته را كاهش دهند. بعلاوه اين چوك‌ها داراي تداخل‌هاي الكترومغناطيسي كمتري نيز بوده و استفاده از آن‌ها مي‌تواند قابليت اطمينان سيستم را افزايش دهد.

علاوه بر مجهز بوده به مشخصات طراحي GIGABYTE 6-Quad مانند BIOS چهارگانه و طراحي مدار تغذيه به صورت دوفاز چهارگانه، مادربردهاي سري 790FX از GIGABYTE به تكنولوژي دفع حرارت Silent-Pipe نيز مجهز هستند كه يا استفاده از لوله‌هاي ناقل حرارت و حرارت گير‌هاي كاملا مسي حرارت را بدون ايجاد هيچ گونه‌صدايي و به بهترين نحو دفع مي‌كند. بعلاوه استفاده از كد‌كننده صوتي Realtek ALC889A كه داراي نسبت سيگنال به نويز 106 دسي‌بل است مي‌تواند تا حد بسيار زيادي از نويز‌هاي ايجاد شده در هنگام انتقال سيگنال‌هاي صوتي بكاهد. اين كد كننده صوتي از هر دو فرمت Blu-Ray و HD-DVD پشتيباني كرده و در نتيجه مي‌تواند يك تجربه غني از سينماي خانگي را در اختيار كاربران قرار دهد.


مشخصات GIGABYTE 6-Quad

بهينه شده براي استفاده به همراه پردازنده‌هاي چهار هسته‌اي
گيگابايت مسيردهي گذرگاه را براي استفاده از پردازنده‌هاي چهارهسته‌اي در پلاتفورم AMD AM2+ بهينه كرده و مدار تغذيه را براي اطمينان از تامين توان مناسب پردازنده‌هاي چند‌هسته‌اي و دستيابي به حداكثر توان به صورت دوفاز چهارگانه طراحي نموده است. با پشتيباني از پردازنده‌هاي چهار هسته‌اي Phenom، اين مادربرد‌هاي مي‌توانند بيشترين كارايي را در هنگام استفاده از چندين برنامه به صورت همزمان در اختيار كاربران قرار دهند.
 

BIOS چهارگانه
BIOS چهارگانه يكي ديگر از تكنولوژي‌هاي انحصاري GIGABYTE است كه از دو تكنولوژي DualBIOS و Xpress BIOS Rescue تشكيل شده است. اين تركيب يك مكانيزم امنيتي پشتيبان را با استفاده از مجموعا 4 نسخه BIOS كه بر روي چيپ هاي فلش بر روي مادربرد، ديسك سخت و CD درايورهاي مادربرد ذخيره شده است ايجاد مي كند. اين مشخصه امكان مي دهد تا از آسيب ديدگي BIOS به دليل حمله ويروس ها، بروز اشكال و اشتباه در هنگام فرآيند به روز رساني و مواردي نظير اين كاسته شده و يك حفاظت چند لايه براي BIOS فراهم شود. به همين دليل با استفاده از اين تكنولوژي قابليت اطمينان سيستم افزايش خواهد يافت.
 

خنك سازي چهار گانه
تكنولوژي خنك سازي چهار گانه از تركيب تكنولوژي هايCrazy Cool و تكنولوژي جديد Silent-Pipe با حرارت گيرها و لوله‌هاي ناقل حرارت كاملا مسي تشكيل شده است. اين تكنولوژي مي تواند PCB، نواحي اطراف پردازنده بر روي مادربرد، MOSFET ها، پل جنوبي و پل شمالي را خنك كند. استفاده از تكنولوژي خنك سازي چهارگانه سبب افزايش طول عمر سيستم شده و دماي آن را كاهش ‌مي‌دهد. كارايي حرارتي بسيار بالا و عملكرد كاملا بي صدا از مهمترين مزايايي هستند كه ازتفاده از اين تكنولوژي در پي خواهد داشت.
 

CrossFire چهارگانه
با پشتيباني از تكنولوژي ATI CrossFireX و استفاده از دو درگاه PCI-E 2.0 x16 يا چهار درگاه PCI-E 2.0 x8 مي‌توان تا چهار عدد از جديدترين كارت‌هاي گرافيكي ATI را كه از اين تكنولوژي پشتيباني مي‌كنند را به مادربرد متصل كرده و توان پردازش سيستم را در هنگام اجراي جديد ترين بازي‌ها و نرم‌افزارهاي سه بعدي به ميزان زيادي افزايش داد.
 

مدار تغذيه دو فاز چهارگانه
اين مشخصه از يك طراحي منحصر به فرد براي ايجاد يك مدار تغذيه 8 فاز استفاده مي كند. با استفاده از اين مدار تغذيه قدرتمند مي توان جريان با ثبات تري را براي تغذيه پردازنده و حافظه در زير بار كاري سنگين و يا حتي هنگامي كه سيستم اوركلاك شده است به دست آورد. مدار تغذيه دو فاز چهارگانه با كاهش حرارت توليدي سبب افزايش طول عمر و ثبات سيستم خواهد شد.
 

چهار درگاه e-SATA2
با ارايه 4 درگاه خارجي SATA كه بر پايه درگاه Serial ATA با پهناي باند سه گيگابيت بر ثانيه طراحي شده اند، خواهيد توانست مزامين چند رسانه اي خود مانند فيلم و صداي ديجيتال با وضوح بالا را به آساني از/به ابزارهاي ذخيره سازي خارجي انتقال دهيد. با توجه به اين موضوح كه درگاه e-SATA اختصاصا براي اتصال به ابزارهاي خارجي طراحي شده است مي تواند مقياس پذيري و پهناي باند بسيار بالا را براي انتقال و ذخيره سازي حجم بالايي از داده ها در كمترين زمان و با بيشترين سرعت ايجاد كند.

* مادربرد GA-MA790FX-DS5 به مشخصاتي چون نسخه دوم طراحي با طول عمر بالا، تكنولوژي Silent-Pipe، CrossFire، سرعت، هوشمندي و امنيت كه از خصوصيات مادربردهاي سري S5 هستند مجهز شده است.
مادربردهاي سري AMD700 از GIGABYTE بدون پردازنده گرافيك داخلي:

  • GA-MA790FX-DQ6

  • GA-MA790FX-DS5

  • GA-MA790X-DS4

  • GA-MA770-S3

براي كسب اطلاعات بيشتر در رابطه با مادربردهاي سري 790 به آدرس زير در وب سايت گيگابايت مراجعه كنيد:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Default.aspx

/ 0 نظر / 10 بازدید